České bylinkářství slaví úspěchy mezi zahraničními odborníky

31.10.2013

Přední česká odbornice na byliny a jejich léčivé účinky, Mgr. Jarmila Podhorná, se zúčastnila významného celosvětového kongresu zaměřeného na netradiční medicínu. Její přednáška o léčení lidského organismu pomocí výtažků z pupenů a klíčků přítomné odborníky velice zaujala.

Již dvacátý ročník celosvětového kongresu netradiční medicíny se konal ve dnech 15.–19. října v Aluště na ukrajinském Krymu. Záštitu nad setkáním, nazvaným „Zdravý svět – zdravý člověk“, převzala Mezinárodní asociace kulturní svět, Národní univerzita V. I. Vernadského, Krymská státní lékařská fakulta S. I. Georgijevského, Institut všeobecného zdraví sídlící v Moskvě a rakouský Institut kulturního společenství.

Mgr. Podhorná se kongresu zúčastnila s přednáškou o gemmoterapii, která publikum velice zaujala. Tento přístup alternativní medicíny je založen na léčení za pomoci výtažků ze zárodečných částí rostlin, tedy pupenů a klíčků. „Hlavním cílem příspěvku bylo poukázat na možnost léčby i prevence pomocí bylin a gemmoterapeutik. Mezinárodnímu plénu jsme také představili myšlenku využít gemmoterapeutika jako doplněk ostatních technik k udržení zdravotního stavu,“ říká Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která se věnuje výrobě bylinných tinktur a gemmoterapeutik již patnáct let. Příspěvek bude publikován ve sborníku shrnujícím přednášky celého kongresu.