Biometrické systémy Alveno lze nyní vyzkoušet bez závazků, s garancí vrácení peněz

22.11.2012

Biometrický docházkový a přístupový systém Alveno si nyní firmy mohou vyzkoušet bez závazků. Společnost IReSoft totiž nově garantuje svým klientům vrácení peněz, pokud nebudou s biometrickými docházkovými čtečkami a přístupovými terminály spokojeni. Nerozhodní či nedůvěřiví zákazníci tak mohou biometrický systém testovat po dobu čtrnácti dní. V případě nespokojenosti ho po uplynutí této doby smějí vrátit s nárokem na vrácení peněz.

Biometrické čtečky a terminály patří k moderním a spolehlivým zařízením na identifikaci zaměstnanců. Používá se v nich nejnovější algoritmus na rozpoznání otisku prstu a díky precizní optické technologii jsou schopné číst i mokré, mastné či jinak znečištěné prsty. Biometrická zařízení docházkového systému Alveno získala dokonce i certifikáty Národního bezpečnostního úřadu ČR.

„Novinkou v podobě garance vrácení peněz chceme usnadnit rozhodování lidem, kteří mají s biometrií špatné zkušenosti z minulosti, kdy biometrie nebyla tak spolehlivá, nebo mají obavy, že jim systém nebude vyhovovat,“ uvedl Jiří Halousek, ředitel společnosti IReSoft. „Ze zkušeností víme, že jsou naši zákazníci s biometrickými systémy spokojeni. Věříme proto, že drtivá většina nových klientů, kteří systém bez rizika vyzkouší, ho po uplynutí zkušební doby bude spokojeně využívat dál,“ dodal Halousek.

Biometrické docházkové a přístupové systémy v posledních letech rychle vytlačují starý způsob identifikace čipem. Oproti čipům si totiž otisk vlastního prstu zaměstnanci nemohou mezi sebou půjčovat, zapomenout jej doma nebo ztratit. Biometrie tak zajišťuje stoprocentní kontrolu nad docházkou a přístupy zaměstnanců. U zařízení lze navíc navolit i různý způsob ověřování pro jednotlivé zaměstnance. Každý biometrický terminál má totiž integrovanou i čtečku čipů, takže se zaměstnanci mohou identifikovat otiskem, čipem, ale i oběma způsoby naráz.

„Integrovanou čtečku čipů v našich biometrických systémech ocení například výrobní firmy. Ty totiž zaměstnávají i dělníky, kteří si nemohou vždy udržovat své prsty v kondici,“ sdělil Patrik Starý, obchodní manažer docházkových systémů Alveno. „U těchto zaměstnanců lze úspěšně použít princip verifikace. To znamená, že tito uživatelé se mohou identifikovat čipem a pouze k potvrzení své identity mohou využívat otisk prstu. Pro tento případ je totiž dostačující nižší práh rozpoznávání správného otisku,“ dodal Starý.