Benjamin Jošar se stal novým členem představenstva mateřské společnosti Triglav pojišťovny

26.11.2012

Benjamin Jošar vstoupil v listopadu jako pátý člen do představenstva Zavarovalnice Triglav, mateřské společnosti Triglav pojišťovny. Bude zodpovědný za oblast financí, účetnictví a strategického plánování. V jeho kompetenci bude zároveň kontrola managementu dceřiných společností.

Benjamin Jošar má rozsáhlé zkušenosti z oblasti bankovnictví, financí a mezinárodních obchodních transakcí. Na nové pozici v představenstvu Zavarovalnice Triglav se bude soustředit na efektivnost nákladů či optimalizaci účetnictví podle standardů Solvency II. „ Strategické směřování společnosti Zavarovalnica Triglav, které upřednostňuje výnosnost před zvyšováním tržního podílu, je při současných ekonomických podmínkách to nejlepší možné. Tuto strategii mám v úmyslu ze své pracovní pozice plně podporovat,“ sdělil po vstupu do představenstva společnosti Zavarovalnica Triglav Benjamin Jošar.

Počet členů představenstva Zavarovalnice Triglav se s příchodem Benjamina Jošara zvýšil na pět. Jošar se v představenstvu připojil ke čtyřem stávajícím členům, kterými jsou předseda představenstva Matjaž Rakovec, Andrej Slapar, Stanislav Vrtunski a Marica Makoter. „ Benjamin Jošar je významným expertem na poli korporátních financí, investičního bankovnictví a investičního managementu. Se svými znalostmi a zkušenostmi představuje velký přínos pro náš tým. Společně budeme pokračovat ve zdolávání výzev a věnovat se obchodním příležitostem dnešní náročné doby,“ uvedl Matjaž Rakovec, předseda představenstva společnosti Zavarovalnica Triglav.