Nový Správce učebny nabízí dokonalejší přehled o školních PC

6.10.2011

Společnost SODATSW dnes vydala rozsáhlý update svého softwarového řešení Správce učebny. Tento nástroj školám usnadňuje správu počítačů v učebnách a učitelům pomáhá s výkladem látky. Nová vylepšená verze Správce učebny poskytuje lepší možnosti nastavení, jednodušší ovládání i možnost zakázat přístup na sociální sítě.

Řešení Správce učebny společnosti SODATSW umožňuje učitelům a obsluze školního IT vybavení snadno spravovat a monitorovat všechny počítače v učebně. Díky možnosti plošně žákům zakázat stahování nelegálních dat navíc pomáhá i předcházet konfliktům škol s autorským zákonem. Nová verze nyní nabízí zdokonalené uživatelské rozhraní, jednodušší ovládání a lepší přehled o dění na jednotlivých žákovských počítačích. Pomocí auditních modulů je navíc možné i sledovat přístupy žáků na problematické weby.

„Na základě připomínek učitelů i správců školních počítačů jsme řešení Správce učebny vylepšili do té míry, že je možné mluvit o jeho nové generaci. Některé méně používané funkce jsme ve  vylepšeném uživatelském rozhraní skryli a naopak často opakované činnosti jsou nyní lépe viditelné,“ uvedl k nové verzi produktu Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SODATSW, která vyvíjí řešení pro správu a bezpečnost pracovních stanic. „Vyšli jsme také vstříc zákazníkům, kteří si přáli tento produkt nejdříve vyzkoušet. Řešení Správce učebny včetně auditních modulů je proto nyní možné získat na jeden měsíc zdarma prostřednictvím kontaktů na našem webu,“ dodal Hanzal.

Řešení Správce učebny bylo vyvinuto tak, aby školám pomáhalo předcházet problémům se stahováním a prohlížením nelegálního obsahu. Na všech počítačích v učebně lze zakázat stahování problematických souborů a přístup na weby se závadným obsahem. Učitelé mají také i stoprocentní kontrolu nad prací žáků v reálném čase. Nová verze navíc umožňuje zcela zakázat používání sociálních sítí, případně povolit přístup jen na vybrané weby.

Ve Správci učebny školy získají velmi silný nástroj pro výuku a správu školních počítačů. Učitelé se mohou lépe soustředit na výklad látky a získají lepší přehled o dění ve třídě, správcům školního IT vybavení naše řešení umožní dokonalejší zabezpečení a údržbu školního hardwaru,“ vysvětlila Klára Navrátilová, která má ve společnosti SODATSW na starosti marketingové kampaně pro školy. „Z našich průzkumů víme, že školy využívají počítače stále častěji k výuce nejen informatiky, ale také dalších předmětů. Právě proto by neměly kvalitu a efektivitu výuky v počítačových učebnách podceňovat,“ dodala.