Nová verze systému Alveno zdokonalila kontrolu pohybu zaměstnanců

8.3.2011

Společnost IReSoft výrazně inovovala svůj profesionální nástroj pro kontrolu zaměstnanců. Nový produkt Alveno tak nyní nabízí plnohodnotnou kombinaci docházkového a přístupového systému. Dokáže zabezpečit firemní prostory proti vstupu cizích osob a díky moderní technologii přístupových biometrických terminálů umožňuje jednoduchý monitoring pohybu pracovníků.

Sofistikovaný systém společnosti IReSoft nyní nabízí tuzemským podnikům možnost pohodlně sledovat a zpracovávat docházku zaměstnanců. Pracovníci jsou totiž identifikováni pomocí čipových karet nebo otisků prstů, které zaznamenává docházková čtečka. Nejnovější verze byla rozšířena o kompletní podporu přístupových terminálů PSi 50. Tato inovace dovoluje zabezpečit jednotlivé místnosti či budovy podniku a vstup omezit pouze pro autorizované zaměstnance. Stejným otiskem, kterým je evidována docházka, lze pak jednoduše otevírat dveře v budově.

„Program v současné době dokáže všechny přístupy spolehlivě zaznamenat a uložit. Lze tak například velmi jednoduše zjistit, kdy a kteří zaměstnanci se v místnosti s přístupem pohybovali a kteří nikoliv,“ uvedl Jiří Halousek, ředitel společnosti IReSoft, která se vývojem docházkových systémů zabývá od roku 1998. „Poslední verze našeho produktu reaguje na většinu požadavků našich zákazníků. Přestože se nyní jedná o špičkový systém, budeme ho samozřejmě i nadále zlepšovat a přizpůsobovat novým požadavkům našich klientů,“ dodal.

V nové verzi programu Alveno byla rovněž provedena revize seznamu mzdových programů, které byly obohaceny o další zdroj. Systém společnosti IReSoft tak nyní maximálně usnadňuje zpracování mzdových podkladů. Program automaticky vyhodnocuje záznamy z čtečky, jednoduše vypočítá odpracovanou dobu a určuje příplatky, které poté spolehlivě exportuje do mzdových programů.

„V rámci inovací jsme rovněž vytvořili novou zúženou verzi programu s názvem Alveno Access. Ta firmám dovoluje pouze kontrolu přístupu bez možnosti zpracování docházky a plánování služeb,“ upřesnil Aleš Drápal, obchodní manažer společnosti IReSoft. „Tato verze je ideálním nástrojem pro společnosti, které mají zájem řešit pouze přístupový systém bez řešení docházky. Stejně tak je vhodný pro menší podnikatele, kteří mají přehled o činnosti zaměstnanců, potřebují však omezit přístup do prostor podniku cizím osobám,“ doplnil Drápal s tím, že snahou společnosti je stlačit pořizovací náklady systému a umožnit tak monitoring přístupů i firmám, které si doposud nemohly kvalitní programy dovolit.