Ke konci roku roste zájem o baterie, pod stromečkem již nebývají výjimkou

25.11.2010

Mezi dárky pod vánočním stromečkem se stále častěji objevují baterie do digitálních přístrojů. Největší oblibě se těší baterie do notebooků, po nichž vzrostla poptávka oproti loňsku o dvě třetiny. Zatímco v průběhu roku byl největší zájem o baterie k notebookům Acer či Hewlett-Packard, ke konci letošního roku dominuje značka Asus. Vyplývá to z aktuálních statistik předního internetového obchodu BatteryShop.cz.

U Čechů narůstá obliba pořídit svým blízkým k Vánocům praktické dárky v podobě baterií do mobilních zařízení. Potvrzují to aktuální statistiky prodeje internetového obchodu Batteryshop.cz, který v polovině čtvrtého kvartálu eviduje nárůst objednávek o 28 % oproti zbytku roku. Největší zájem je tradičně o baterie do notebooků, které letos nakoupilo o 66 % zákazníků více oproti stejnému období loňského roku. Růst poptávky je patrný rovněž u baterií do mobilních telefonů, u kterých byl v meziročním srovnání zaznamenán nárůst o 19 %.

„Lidé si v posledních letech dávají stále praktičtější dárky, mezi které baterie patří. Tento trend je patrný i v zahraničí. Přestože jsme již nyní zaznamenali výrazný nárůst prodeje, největší poptávku po bateriích do všech přístrojů očekáváme až v polovině prosince,“ sdělil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz. „Před Vánocemi tradičně registrujeme velký zájem především o baterie do notebooků a mobilů. Naopak poptávka po bateriích do digitálních fotoaparátů či kamer narůstá jen mírně, lidé si je pořizují až v období letních dovolených“ doplnil Tlapák.

Zákazníci internetového obchodu BatteryShop.cz si v průběhu celého letošního roku nejčastěji pořizovali baterie do notebooků značek Acer a Hewlett-Packard. V průběhu října a listopadu však výrazně vzrostl zájem o  baterie k notebookům a netbookům značky Asus, jejichž počet v závěru roku mezi celkovými objednávkami dominuje.

„Naše notebooky jsou podle nezávislých výzkumů jedny z nejméně poruchových, a tak se dá očekávat, že naprostá většina stávajících uživatelů dosud nemá potřebu měnit je za nové modely a dává spíše přednost obměně baterie,“ uvedla Veronika Vargová ze společnosti Asus Computer CZ. „Navíc v poslední době pozorujeme u zákazníků trend pořizovat si ještě záložní baterii, kterou využijí na cestách,“ vysvětlila Vargová.