Pouzar žádá o dotaci na hokejové centrum, chce podpořit cestovní ruch a mládež

1.10.2010

Společnost POUZARSPORT spol. s r.o. podala žádost o finanční podporu ze Strukturálních fondů Evropské unie na vytvoření nového moderního hokejového centra v Českých Budějovicích. Autorem projektu je bývalý hokejista Jaroslav Pouzar, jehož jméno špičkové centrum ponese. Předpokládané náklady na realizaci projektu podporujícího primárně cestovní ruch jsou 160 milionů korun.

Hokejové centrum Pouzar, jehož komplex má vyrůst v atraktivní českobudějovické lokalitě Čtyři Dvory, má za cíl přispět k rozvoji cestovního ruchu v regionu jižních Čech. Nový sportovně-rekreační areál turistům nabídne špičkové zázemí zahrnující ubytovací kapacity, ledovou plochu, tělocvičnu, restauraci či wellness centrum. Projekt rovněž počítá s podporou volnočasových aktivit mládeže. V rámci centra bude provozována škola pro mladé hokejisty s názvem Pouzar Hockey Academy.

„Hokejovým centrem chceme oslovit zejména domácí a zahraniční turisty, kterým nabídneme kvalitní sportovně-rekreační služby po celý rok bez ohledu na aktuální počasí. Zároveň bychom chtěli pomoci dětem. Sportem se nejlépe bojuje proti drogám či alkoholu. Mladým hokejistům nabídneme zázemí, řád i možnost se osobně potkávat s jejich sportovními vzory včetně osobností z NHL,“ vysvětlil Jaroslav Pouzar, jehož společnost POUZARSPORT spol. s r.o. je investorem projektu. „Jsem přesvědčen, že dotace na náš projekt bude úspěšně vyřízena a naše centrum v příštích letech pomůžeme rozvoji cestovního ruchu a mládežnického hokeje v České republice,“ doplnil Pouzar.
Vznik kvalitního sportovně-rekreačního centra pro turisty v Českých Budějovicích však závisí na získání dotace z fondů Evropské unie. Společnost POUZARSPORT spol. s r.o. proto podala ve spolupráci s poradenskou společností Renards dotační, s.r.o. žádost o finanční podporu z Regionálního operačního programu Jihozápad. Pokud se podaří dotaci získat, investor je schopen neprodleně zahájit práce na projektu. Samotná realizace by pak neměla přesáhnout šestnáct měsíců.
„Projekt tohoto centra samozřejmě vítám, protože podpora cestovního ruchu a volnočasových aktivit mládeže plně koresponduje s dlouhodobou koncepcí rozvoje našeho města,“ sdělil své stanovisko primátor Českých Budějovic Miroslav Tetter (KDU-ČSL). „Podobným projektům, jejichž cílem je přispět ke zviditelnění našeho města, jsem pochopitelně rovněž nakloněn,“ doplnil náměstek primátora Českých Budějovic František Jelen (ODS).
Hokejové centrum Pouzar má podporu také u krajských politiků. „Vznik a činnost tohoto centra by mohla podpořit cestovní ruch v celém našem regionu, proto tento projekt podporuji,“ vysvětlil Jiří Zimola (ČSSD), hejtman Jihočeského kraje. „Projekt považuji za smysluplný jak kvůli přilákání specifického turisty, tak díky podpoře dětí. Pevně věřím, že investor hokejového centra v dotačním řízení obstojí,“ dodal vícehejtman jihočeského kraje Martin Kuba (ODS).
Fotografie, na nichž Jaroslav Pouzar oficiálně podepisuje dotační žádost, si můžete stáhnout zde: