IKEA Brno rozeslala nejvíc katalogů ve své historii, získalo ho 370 tisíc domácností

26.9.2010

Brněnská IKEA rozeslala 370 000 katalogů do domácností po celé jižní Moravě, což je o 20 000 kusů více než loni. Zájemci, kteří nedostali katalog novinek pro rok 2011 do schránky, si mohou výtisk vyzvednout přímo v IKEA Brno. Obchodní dům s nábytkem letos snížil ceny nejvíce za uplynulých pět let.

Katalog IKEA 2011, který představuje sortiment nábytku a bytových doplňků včetně letošních novinek, distribuovala brněnská pobočka v průběhu celého září přímo do domů svých zákazníků. Výtisky byly rozeslány do okolí jihomoravské metropole i do části Olomouckého a Zlínského kraje. Nový katalog bude již od zítřka 27. září 2010 k dispozici zdarma také v prostorách obchodního domu, kde si budou moci návštěvníci rozebrat 45 000 výtisků.

Zájem o nákup nábytku nezastavila ani hospodářská krize a naše společnost zaznamenává stálý nárůst zákazníků. V důsledku toho každým rokem navyšujeme náklady tisku katalogu tak, aby se dostal do co největšího počtu zákazníků. I přesto je poptávka vyšší než celkový náklad,“ sdělila Dagmar Juřičková, marketingová manažerka IKEA Brno, s tím, že letos poprvé mohou zákazníci kromě tištěné verze katalogu a verze na webových stránkách získat i elektronickou podobu pro iPhone.
Švédský obchodní dům IKEA pro nadcházející sezónu 2011 výrazně snížil ceny vybraného nábytku a bytových doplňků. Ceny produktů v novém katalogu poklesly v průměru o 6 %, což je nejvíce od roku 2005. Slevy se týkají především kuchyní, šatních skříní, matrací, sedacích souprav a nábytkových sestav do obývacích pokojů.
„Ceny se nám podařilo snížit díky neustále rostoucímu počtu zákazníků společnosti IKEA. Více zákazníků totiž znamená možnost produkce nábytku ve větším objemu a vyšší efektivitu výroby a logistiky, což přináší nižší cenu při zachování kvality,“ vysvětlila Dagmar Juřičková z brněnského obchodního domu IKEA. „Ceny produktů v novém katalogu jsou sníženy dlouhodobě,“ doplnila Juřičková.